BASIN ODASI

Yenilikçi KOBİ'lere ödül.
13.06.2012

Yenilikçi KOBİ'lere ödül

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın küçük ve orta işletmelerin yenilik faaliyetlerini teşvik etmek amacıyla desteklediği Güney Egeli Kobiler İnovasyon Yolunda Projesi'nde altı firmaya, Denizli'de En Yenilikçi KOBİ ödülü verildi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve geçen yıl başlayan Güney Egeli KOBİ'ler İnovasyon Yolunda Projesi, Denizli Ticaret Odası Koordinatörlüğü, Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ortaklığı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile Aydın Ticaret Odası'nın katılımıyla 12 ay süreyle yürütüldü.
Projesinin kapanış toplantısı Denizli Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan ile Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Gündüz katıldı. Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, proje kapsamında 254 firma ziyareti, açılış ve bilgilendirme toplantısı, 8 inovasyon içerikli eğitim ile Teknoloji ve Ar-Ge Günleri etkinliği yapıldığını belirtip, “Geçtiğimiz yıl başlayan projemiz sona erdi. Proje kapsamında KOBİ'lerin Ar-Ge ve inovasyon yeterliliklerinin değerlendirilmesi ve potansiyellerin belirlenmesi anketi düzenlenerek 254 firma içinden altı firmamız en yenilikçi KOBİ ödülüne layık görüldü” dedi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan, projenin 12 ay boyunca başarıyla devam ettirildiğini belirterek, bölge için gerçekleştirecek diğer projelere de hazır olduklarını söyledi. Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Gündüz ise bu projenin hedefine ulaştığını, üniversitelerle gerçekleştirilecek projelere destek vermeye hazır olduklarını vurguladı. Güney Egeli KOBİ'ler İnovasyon Yolunda projesinde ödül alan Denizli'den Doğrar Metal ile Vega Otomasyon, Aydın'dan Orhanoğlu Gıda ile Altınvadi Zeytin ve Muğla'dan Muğla Petek ile Muğla El Sanatları Sanayi (MELSA) Şirketlerinin temsilcilerine En Yenilikçi KOBİ ödülleri verildi.

Haberi Hurriyet Gazetesinden Okumak için Tıklayınız>>>>>>>>>>>

Şirketimizde 10 Yıllı Aşkın çalışan personellerimize 10. Yıl Teşekkür Plaketi Yöneticimiz Orhan ÖNAL tarafından, Tüm personelin katıldığı törenle takdim edildi.
1.8.2012

Şirketimizde Görev Yapan ve Statü farkı olmaksızın 10 Yılı aşkındır çalışan Yaklaşık 30 Personel 10. Yıl Teşekkür Plaketleri hak sahiplerine Şirketimizde çalışan tüm personelin hazır bulunduğu törenle, Yöneticimiz Orhan ÖNAL tarafından bizzat teker teker 30 Personele Takdim Edildi.

Açılış Konuşmasında Şirketimizin bu günlere gelmesi için hep beraber çalıştık. Özverili ve sadık çalışanlarımıza Teşekkürümüzü plaketle simgelendirdik, Kendilerine burada teşekkür ediyor ve şirketimize sağladıkları katkıların devamını diliyorum diyerek, Plaketleri Adları sırayla okunan personel bizzat takdim etmiştir.

Plaket Töreninde Kokteyl verilerek bir arada ve birlikte sağlanan başarımızın ekip çalışması ve ekibin birbirine olan destekleri sayesinde olduğu bir kez daha dile getirildi.

                                         

Sosyal Sorumluluk Projemiz Kapsamında Nazilli Açık Cezaevinde Zeytin işleme Atölyesi açılışımız Yapıldı.
13.06.2012

Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde kurulan zeytin işleme tesisinin açılışı Aydın Valisi Kerem Al ve Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya tarafından yapıldı. Orhanoğlu Gıda işbirliği ile kurulan tesiste, 40 hükümlü, sigortalı olarak çalıştırılacak ve ayda yaklaşık 20 ton üretim yapılacak.

HEDEF 60 TON
Son yıllarda açtığı 13 farklı iş kolu ile toplam 75 hükümlü ve tutukluyu istihdam eden Nazilli E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu, yeni bir projeye imza attı. Bölgenin en büyük zeytin işletmeleri arasında yer alan Orhanoğlu Gıda ile yapılan işbirliği ile cezaevinde zeytin işleme tesisi açıldı. Tesisin açılışı için düzenlenen törene, Vali Kerem Al, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Kuyucak Kaymakamı Alp Arslan, Aydın İl Jandarma Alay Komutanı Kd. Kurmay Albay Bülent Bulut, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Buharkent Belediye Başkanı Yusuf Vural, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Atıf Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Seydi Salman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, CHP Nazilli İlçe Başkanı Cavit Yenipazarlı, davetliler ve Orhanoğlu Gıda yöneticileri katıldı. İşlenecek zeytini 'Nazcik' adı altında tescil ettirdiklerini dile getiren Cumhuriyet Başsavcısı Kaya, "Alınan bu markayla ilerleyen tarihlerde tüm ceza infaz kurumlarına ve piyasaya zeytin satışı yapılacak. Orhanoğlu Gıda Kol. Şti. ile yapılan protokol gereği zeytin dolum işinde 40 sigortalı hükümlü ile ayda 20 ton üretim yapılıyor. Yılın 12 ayı devam edecek işin yoğunluğuna göre işçi sayısı artırılarak ayda 60 ton üretim yapılması planlanıyor" diye konuştu. Tesisi inceleyen Vali Kerem Al da, "Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Ceza İnfaz Kurumumuz hükümlülere ceza çektiren bir yer değil. Onların sosyal ve kültürel etkinliklerle hem para kazanmalarını hem de zaman geçirmelerini sağlıyor" diye konuştu.

Haberi Yeni Asır Gazetesinden Okumak için Tıklayınız>>>>>>>>>>>

Anuga 2011 Gıda Fuarında Orhanoğlu standı göz doldurdu.
12.10.2011

Almanya’nın Köln Kentinde eylül ayında düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarları arasında yer alan Anuga 2011’ya katılım sağladık.

 

 

   


 

Üretim Sonucu Arıtılan atık su, balık yetiştirmede ve tarımsal sulamada kullanılmaya başlanmıştır.
10.06.2010

Firmamız en çok önem verdiği kaliteli üretim yanında üretim sonucu ortaya çıkan atık sularını çevreye duyduğu saygı doğrultusunda arıtma tesisi deşarj izin belgesini 30.12.2009 tarihinde almıştır. Arıtılan su, balık yetiştirmede ve tarımsal sulamada kullanılmaya başlanmıştır.

Beyaz İnci Bayrağı
10.06.2010
Kaliteli üretim ve ürünleri saklama koşullarının sağlıklı olması sebebiyle 09 Haziran 2010 tarihinde Aydın Valiliği tarafından gıda güvenliği Beyaz İnci Bayrağı beratı taşımaya hak kazanmıştır.

İşte 2008 Rekortmenler.
10.06.2010Aydın vergi dairesi başkanlığı ile Nazilli Ticaret Odası’nın ortaklaşa düzenlediği 2008 yılı vergi rekortmenleri ödül töreninde firmamız “en fazla istihdam sağlayan firmalar” arasında 3. sırada yer almıştır.

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yeni Yönetimini Seçti.
28.04.2010Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği’nin 27 Nisan 2010 tarihinde yapılan genel kurulunda firmamız Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Önal Ezzib kurulu üyeliğine tekrar seçilmiştir.

Anuga 2009 Gıda Fuarında Orhanoğlu standı göz doldurdu.
15.10.2009

Almanya’nın Köln Kentinde eylül ayında düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarları arasında yer alan Anuga 2009’ya katılım sağladık.


Konserve üretimlerine başladık.
08.08.2009

2008 yılında kurmuş olduğu son teknoloji konserve üretim hattı ile közlenmiş biber, domates biber ve bamya konserve üretimlerine başladık.

Orhanoğlu Gıda Anfaş Antalya Fuarında.
10.02.2009

04-07 Şubat 2009 tarihleri arasında antalyada düzenlenen Anfaş Gıda Ürünleri fuarına katıldık.

Zeytine primde ısrarlılar.
31.01.2008

İspanya'yı ziyaret eden üreticiler, "Sektörün gelişmesi için önerilerimiz dikkate alınmalı" dedi.

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği'nin (EZZİB) organizasyonunda Türkiye Madrid Ticaret Müşavirliği tarafından İspanya'da düzenlenen iş ve inceleme gezisine katılan üreticiler, sektördeki sıkıntının zeytinin milli ürün kabul edilmesi ile ortadan kalkacağını söyledi. Üreticiler ayrıca zeytinyağına olduğu gibi, zeytine de prim verilmesi gerektiğini belirtti.Rakipsizler

İspanya'da zeytinciliğin sanayi dalı olarak geliştiğini tespit ettiklerini belirten EZZİB Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Önal, "İşçilik maliyetinin yüksekliğine rağmen İspanya'da zeytin ve zeytinyağındaki üretim maliyetinin düşürülmesi, bu ülkenin yurtiçi ve yurtdışında rakipsiz olmasını sağlıyor. Bizim bu ülkeden alacağımız dersler var" dedi.